Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
2 Komentarzy

Skąd się wziął wibrator czyli historia zabawek erotycznych - Strona 5 z 8

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

>zabawki erotyczne

W dziele z 1883 roku, zatytułowanym „Lozanna dla kobiet”, jego autor polecał nowy rodzaj wibratorów, służących do leczenia ‘przekrwienia’ lub ‘zatorów’ w narządach płciowych. Początkowo były to duże, dosyć skomplikowane maszyny na prąd elektryczny i baterie, składające się z pedałów, turbiny wodnej i silnika. Zakres prędkości wynosił od 1000 do 7000 pulsowań na minutę i dlatego ich cena w 1904 roku wahała się między 15 a 200 dolarów, w zależności od modelu. Niektóre z pierwszych modeli były bardzo drogie, jak na przykład „Chattanooga”, który sprzedawano za dwieście dolarów pod koniec XIX wieku.

W 1905 wibratory były już mniejsze i bardziej ekonomiczne, a także zawierały różne dodatki przydatne w domu, jak na przykład mieszadło. Był on piątym urządzeniem elektrycznym wykorzystywanym w gospodarstwach domowych, zaraz po maszynie do szycia, wentylatorze, ekspresie do kawy i tosterze. Wyprzedził także o kilka lat odkurzacz i żelazko. Do 1917 roku w amerykańskich domach było więcej wibratorów niż tosterów.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8
Agnieszka Urzynicok
Psycholog, seksuolog, aktualnie w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo- behawioralnej.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Komentarze

  1. Anonim

    Coś, co każda kobieta powinna mieć moim zdaniem w sypialni

  2. Może wibratory to bardzo wstydliwy temat, ale obecnie ta dziedzina idzie na przód. – można obaczyć innowacyjne wibratory :D Tak różne nowe modele, które się w głowach nie mieszczą :D.

Wyraź swoje zdanieFacebook