Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
2 Komentarzy

Skąd się wziął wibrator czyli historia zabawek erotycznych - Strona 3 z 8

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

>zabawki erotyczne

Wibrujący wynalazek

Wibratory zaczęto szeroko stosować w świecie medycznym, od około 1890 roku, aby leczyć histerię. Objawów ‘wędrującej macicy’, jak nazywano tę chorobę w antycznej Grecji, było tak wiele, że każde dziwne zachowanie kobiety uznawano za histerię. Do podstawowych symptomów należały jednak omdlenia, zatrzymywanie płynów w organizmie, napięcie nerwowe, bezsenność, drżenia mięśniowe, uczucie ciężkości w podbrzuszu.

W dziewiętnastym wieku lekarze pomagali kobietom cierpiącym na histerię, masując ich łechtaczki, aż do wystąpienia ‘paroksyzmu histerycznego’ (czyli niekontrolowanych skurczy), co dziś nazwalibyśmy orgazmem. Po koniec XVIII wieku zmęczone do bólu ręce medyków zyskały pomoc w zaspokajaniu rosnącej liczby histerycznych pacjentek. W Austrii wynaleziono wtedy pierwowzór biczów wodnych-  ze zbiornika umieszczonego na wysokości sześciu metrów na srom kierowano najpierw zimną, później ciepłą wodę. Wkrótce mnóstwo kobiet czekało w ogromnych kolejkach, by rozkoszować się strumieniami wody. Lekarze zalecali hydroterapię nie tylko na histerię, a także na wszelkiego rodzaju „choroby kobiece”.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8
Agnieszka Urzynicok
Psycholog, seksuolog, aktualnie w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo- behawioralnej.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Komentarze

  1. Anonim

    Coś, co każda kobieta powinna mieć moim zdaniem w sypialni

  2. Może wibratory to bardzo wstydliwy temat, ale obecnie ta dziedzina idzie na przód. – można obaczyć innowacyjne wibratory :D Tak różne nowe modele, które się w głowach nie mieszczą :D.

Wyraź swoje zdanieFacebook