Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
2 Komentarzy

Skąd się wziął wibrator czyli historia zabawek erotycznych - Strona 2 z 8

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

>zabawki erotyczne

Popularne dildo

Pochodzenie słowa ‚dildo’ nie jest znane, ale wiadomo, że powstało w siedemnastym wieku. Niektórzy uważają, że pochodzi od włoskiego słowa ‘’diletto’, które oznacza sprawiać przyjemność, zadowalać.

Dilda, znane pod nazwą ‘olisbos’, były używane już w antycznej Grecji, gdzie samotne kobiety używały ich wersji zrobionej z drewna, a przed wprowadzeniem ich do pochwy nawilżały je oliwą z oliwek. W Azji Środkowej wytwarzano nawet dilda z wyschniętych wielbłądzich odchodów, które następnie powlekano trwałą żywicą.

Ślady dildo znaleziono także w 1955 roku na Korsyce. Archeolodzy odnaleźli wtedy falliczne posągi, mierzące 2 lub 3 metry wysokości, pochodzące z epoki brązu (około 4 tysiące lat przed naszą erą).

Z kolei w średniowieczu sztuczne penisy były bardzo popularne, a w XVIII wieku ozdabiano je nawet srebrem i kością słoniową.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8
Agnieszka Urzynicok
Psycholog, seksuolog, aktualnie w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo- behawioralnej.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Komentarze

  1. Anonim

    Coś, co każda kobieta powinna mieć moim zdaniem w sypialni

  2. Może wibratory to bardzo wstydliwy temat, ale obecnie ta dziedzina idzie na przód. – można obaczyć innowacyjne wibratory :D Tak różne nowe modele, które się w głowach nie mieszczą :D.

Wyraź swoje zdanieFacebook