Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
Brak komentarzy

Nysa, odwiedź biskupią stolicę u podnóża Sudetów

Strony: 1 2 3 4

Nysa

Atrakcje

W pobliżu miasta znajduje się zbiornik retencyjny nazywany Jeziorem Nyskim lub Głębinowskim. Wybudowano go na Nysie Kłodzkiej w roku 1971. Wzdłuż brzegów jeziora znajdują się piaszczyste plaże, a w jego okolicy zlokalizowano wiele campingów oraz pól namiotowych. Na Jeziorze Nyskim funkcjonuje również port jachtowy.

Twierdza Nysa to jeden z najlepiej zachowanych na Śląsku systemów fortyfikacyjnych. Najstarsze fragmenty umocnień pochodzą z XVIII wieku, a obecnie są stopniowo odnawiane. Podczas organizowanych latem Dni Twierdzy Nysa odbywają się rekonstrukcje bitwy o Nysę.

Spośród zabytkowych obiektów położonych w centrum miasta warto wymienić bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki, dwie wieże bramne: wrocławską i ziębicką, kościół św. Piotra i Pawła, Dom Wagi Miejskiej, Piękną Studnię, Fontannę Trytona oraz Pałac Biskupi, w którym obecnie funkcjonuje nyskie muzeum.

Strony: 1 2 3 4
Mateusz Magda
Historyk-regionalista, student Uniwersytetu Wrocławskiego. Redaktor portalu Stary Namysłów i jeden z administatorów serwisu dolny-slask.org.pl (popularny Hydral). Członek Studenckiego Koła Naukowego "Mediewistów" Uniwersytetu Wrocławskiego. W swoich badaniach koncentruje się na dziejach Ziemi Namysłowskiej, historii Śląska oraz aspektach militarnych.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Wyraź swoje zdanieFacebook