Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
Brak komentarzy

Nysa, odwiedź biskupią stolicę u podnóża Sudetów

Strony: 1 2 3 4

NysaJakie są nasze pierwsze skojarzenia z Nysą, średniej wielkości miastem położonym na pograniczu Dolnego i Górnego Śląska? Najczęściej wymieniamy produkowany w Zakładzie Samochodów Dostawczych samochód ZSD Nysa, następnie wśród skojarzeń pojawiają się m.in. Jezioro Nyskie, Twierdza Nysa oraz zabytkowe budowle w centrum miasta. Dziś opowiemy wam nieco więcej o tym urokliwym zakątku Polski. Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęci tych, którzy jeszcze nie zagościli w tym miejscu do odwiedzenia go, a przelotem podróżujących przez Nysę do bliższego jej poznania. Zapraszamy w podróż po tym urokliwym miasteczku.

Nysa – położenie

Geograficznie Nysa położona jest na granicy Niziny Śląskiej z Przedgórzem Sudeckim, przez jej obszar przebiega Dolina Nysy Kłodzkiej oraz Obniżenie Otmuchowskie. Administracyjnie miasto stanowi siedzibę gminy miejsko-wiejskiej i władz powiatowych podległych wojewodzie opolskiemu. Od granicy z Republiką Czeską Nysa oddalona jest zaledwie o kilkanaście kilometrów. O położeniu w pobliżu gór świadczy wysokość na jakiej położone jest miasto – wynosi ona 195 m n.p.m.

Strony: 1 2 3 4
Mateusz Magda
Historyk-regionalista, student Uniwersytetu Wrocławskiego. Redaktor portalu Stary Namysłów i jeden z administatorów serwisu dolny-slask.org.pl (popularny Hydral). Członek Studenckiego Koła Naukowego "Mediewistów" Uniwersytetu Wrocławskiego. W swoich badaniach koncentruje się na dziejach Ziemi Namysłowskiej, historii Śląska oraz aspektach militarnych.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Wyraź swoje zdanieFacebook