Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
1 komentarz

Mama, ale inna, bo Aniołkowa - Strona 5 z 7

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Aniołkowa Mama

Powiedziała mi:

- Tego nie da się zapomnieć, takiej straty nie życzę żadnej kobiecie, takiego bólu duszy nie życzę nawet najgorszemu wrogowi.

Nikt jej wtedy nie powiedział, że ma prawo do pochówku, mimo tak mało zaawansowanej ciąży. Wyczytała po czasie, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 20 stycznia 2007 „rodzice dzieci martwo urodzonych i tych, które zmarły w łonach matek, bez względu na to, jak długo trwała ciąża, mają prawo, by je godnie pochować”. Miała prawo nawet nadać imię swojemu Aniołkowi, wystarczyło, że zgłosiła by się na badanie genetyczne w celu ustalenia płci. Miała prawo, czego też nie wiedziała, otrzymać akt urodzenia z adnotacją o zgonie. Nic nie wiedziała. I pewnie wiele innych kobiet tego nie wie, godząc się na byle jakie traktowanie w szpitalach, na brak informacji o swoich prawach jako Matki Dziecka Utraconego.

Od tamtych dni mijają 3 lata. Była w żałobie, jak wiele Aniołkowych Mam. Opłakiwała utratę swojego dziecka, wpadała w złość, obwiniała Boga, samą siebie i cały świat za to, co się stało. Potem coraz więcej czytała, kontaktowała się z kobietami, które przeżywały utratę dziecka, tak jak ona. Bardzo małymi krokami zamieniała swoją żałobę w budzącą się w niej chęć do życia. Była bliska depresji. Miała obok siebie ludzi, którzy ją wspierali, dodawali otuchy i motywowali do działania.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7
Ewa Nagraba
Trenerka, coach. Przeprowadziła wiele szkoleń i warsztatów głównie dla kobiet, by je wspierać, motywować, inspirować. Czerpie z tych działań radość i siłę do kolejnych pomysłów i inicjatyw na rzecz kobiet. Właścicielka Studia Rozwoju Osobistego Probalance. Prywatnie pasjonatka tańca, 5 Rytmów, gotowania i podróżowania.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Komentarze

  1. Anonim

    Bardzo smutna historia. Bardzo współczuję Aniołkowej Mamie

Wyraź swoje zdanieFacebook