Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
1 komentarz

„Lady Australia”

Strony: 1 2

Lady Australia

„Lady Australia” to kolejna już książka Marka Tomalika o najmniejszym kontynencie. Zaryzykuję stwierdzenie, że autor na początku pisał tę książkę dla siebie, ewentualnie dla swojej Pani. Wszystko jest tu bowiem intymne, a jednocześnie wyraziste i pełne żywotnych soków. W tym związku wrze i kipi wręcz od namiętności i pożądania. Od samego początku da się odczuć niesamowitą, nieporównywalną do niczego innego przyjemność z przemieszczania się po dzikim, nieujarzmionym australijskim interiorze. Na szczęście dla czytelników Marek Tomalik oddał tę książkę do druku.

Na jej kolejnych stronach wiedzie nas po nieuczęszczanych, nietkniętych ścieżkach. Dzięki temu, że autor uparcie i niezmiennie od lat wkracza na coraz to nowe szlaki, my możemy choć na chwilę też się na nich znaleźć. W niebywały sposób Tomalik oprowadza po swojej ukochanej ziemi. Zapuszczamy się wraz z nim w te dziewicze obszary. Pomagają w tym niezwykłe fotografie oraz przypisane pod każdym rozdziałem wyjątkowe dźwięki zapożyczone od najlepszych jak np.: Ankh, Ulver, Eric Satie czy Grinderman.

Niesamowita feeria barw, melodii, krajobrazów. Czytając-słuchając tej książki jesteśmy zabierani w ten typowo męski, zamknięty świat. Ze zdjęć przebija i wręcz poraża zieleń, czerń, błękit i czerwień, która chyba nigdzie nie jest aż tak jaskrawa i wyrazista jak właśnie tam. Stąd ta pozycja tak mocno wzbogaca o nowe, zachwycające doznania i odczucia.

Odkrywamy i smakujemy Australię z całym jej spektakularnym, oryginalnym i urzekającym czarem, któremu ciężko się oprzeć. Szkoda tylko, że na końcu okładki nie ma biletu lotniczego do tej krainy.

Strony: 1 2
Monika Gomółka
Dermokonsultantka. Od siedmiu lat pracuje w aptekach w dziale Uroda. Ekspert w profesjonalnej analizie cery i doborze odpowiedniej pielęgnacji. Posiada wiedzę teoretyczną popartą szkoleniami z marek dermokosmetycznych dostępnych na polskim rynku oraz wieloletnie doświadczenie i zamiłowanie do upiększania kobiet. Znawca literatury, wielokrotnie nagradzana w konkursach prozatorskich i poetyckich. Pasjonatka gór, chilloutu i podróży.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Komentarze

  1. Barbara Bryl

    Intrygująca recenzja, nie rozwleczona – zrobiła mi smaka na tę książkę :)

Wyraź swoje zdanieFacebook