Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
Brak komentarzy

Po co kobietom orgazm? - Strona 3 z 4

Strony: 1 2 3 4

orgazm

Łączenie się w pary.

Według innej z teorii Morrisa, jeśli para wspólnie przeżywa orgazm, to ich związek staje się bardziej stabilny. Badania na temat seksualności Amerykanów wykazały, że kobiety częściej przeżywały orgazm wspólnie ze stałym partnerem niż z ukrywanym kochankiem lub przypadkowym mężczyzną. Także Kinsey w swoich badaniach odkrył, że częstotliwość przeżywania orgazmów u kobiet rośnie wraz z trwałością małżeństwa. Najnowsze badania wskazują, że orgazm zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet związany jest z produkcją oksytocyny, zwanej hormonem oddania. Wzmaga ona wzajemne przywiązanie partnerów i sprzyja tworzeniu się stałych par.

Pozostałość po penisie.

Symons, Lloyd i Gould uważają, że łechtaczka jest z ewolucyjnego punktu widzenia niezbyt przydatną pozostałością po penisie. Co więcej, orgazm kobiecy nie służy żadnemu konkretnemu celowi. Zanim ustali się płeć embrionu, rozwija się zawiązek organu płciowego, który czeka na pojawienie się testosteronu, aby stać się penisem. Jeśli jednak testosteron się nie pojawi, z zawiązka tworzy się łechtaczka. To sprawia, że penis i łechtaczka są anatomicznie do siebie podobne i mają ten sam rodzaj unerwienia, co tłumaczy, dlaczego stymulowanie łechtaczki wywołuje orgazm podobny do męskiego orgazmu.

Trudno uwierzyć w ewolucyjne zalety kobiecego orgazmu, dlatego, że kobietom niełatwo jest go osiągnąć, a około 10% nigdy go nie osiągnęło podczas jakiejkolwiek formy uprawiania seksu. Orgazm nie jest dla kobiet motywacją do odbycia stosunku, kiedy się masturbują wolą stymulować łechtaczkę, a nie naśladować stosunek. Co więcej, większość kobiet musi stymulować łechtaczkę, żeby osiągnąć orgazm podczas stosunku. Orgazmy łechtaczkowe są też bardziej intensywne i łatwiejsze do wywołania od pochwowych.

Strony: 1 2 3 4
Agnieszka Urzynicok
Psycholog, seksuolog, aktualnie w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo- behawioralnej.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Wyraź swoje zdanieFacebook