Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
2 Komentarzy

Jak pomóc dziecku pokonać lęk przed przedszkolem?

Strony: 1 2 3 4 5 6

lęk przed przedszkolem

Sprawdzone metody, aby zmniejszyć lęk przed przedszkolem

Najlepszym sposobem jest wcześniejsze przygotowanie dziecka, zwłaszcza psychiczne, do zbliżającej się zmiany w jego życiu. Należy od początku wpajać prawdziwą postać rzeczy, mianowicie:

 

1. Absolutnie nie straszyć malucha!

Niejednemu z opiekunów zapewne przyjdzie do głowy, by wykorzystać moment rozstania na „poprawę” zachowania swojego dziecka. Najbardziej znane to: „w przedszkolu dzieci nie będą się chciały z tobą bawić jak się tak będziesz zachowywać”, „skoro w domu nie chce jeść, to tam na pewno cię tego nauczą” czy  „jak będziesz niegrzeczny, to po ciebie nie przyjdziemy”. Brzmi strasznie? Niestety wielu rodziców popełnia ten karygodny błąd, jednocześnie podkopując tak ważne w życiu dziecka zaufanie.

 

2. Nauczyć dziecko samodzielności.

Niektórym rodzicom trudno sobie to wyobrazić, ale nasze pociechy są naprawdę inteligentnymi istotami, które bardzo szybko opanowują wiele z pozoru trudnych dla nich czynności. Dziecko, które idzie do przedszkola powinno potrafić samodzielnie jeść, korzystać z toalety oraz, czasem z niewielką pomocą, ubrać się do wyjścia czy zmienić obuwie. Im wcześniej zaczniemy treningi w domu, tym lepiej nasze dziecko zaadoptuje się w przedszkolu.

Strony: 1 2 3 4 5 6
Anna Musiał
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Komentarze

  1. Ela

    Fajne porady. Z dziećmi naeży rozmawiać!

  2. Lemi

    Czasami jak słysze niektórych rodziców to mi sie nóż w kieszeni otwiera…

Wyraź swoje zdanie



Facebook