Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
Brak komentarzy

Dziecko źle się zachowuje, a ja nie mam już do niego siły

Strony: 1 2 3 4

dziecko źle się zachowuje

 

Co robić gdy dziecko źle się zachowuje? Zdarza się, że rodzic, nie potrafiąc poradzić sobie z zachowaniem dziecka, posługuje się krzykiem, klapsami, przezywaniem, krytykowaniem czy grożeniem. Zastanówmy się, jak my zareagowalibyśmy, gdyby ktoś reagował w ten sposób na nasze błędy…

Taka reakcja rodzica nie wynika bynajmniej ze złej woli. Raczej po prostu nie zawsze wiemy, co w takiej sytuacji zrobić, a niejednokrotnie sami jesteśmy zdenerwowani zachowaniem dziecka. Rodzic też człowiek i może popełniać błędy, powiedzieć coś, czego wolałby nie mówić, być rozdrażniony, wyprowadzony z równowagi.

Nigdy nie jest jednak za późno, żeby coś zmienić.

Dobrze jest w takiej sytuacji nabyć nieco innych umiejętności niż krzyk, bicie czy krytyka. Istnieje wiele sposobów, aby zareagować w pozytywny sposób na nieodpowiednie zachowanie naszej pociechy. Pamiętaj, że dziecko jest odrębną jednostką ludzką i ma swój temperament, osobowość, a także możliwości rozwojowe, dlatego oczekiwania względem zachowania dziecka muszą być realne (np. niemożliwym jest, aby bardzo ruchliwe, „temperamentne” dziecko siedziało godzinę bez ruchu na spotkaniu z ciocią).

Strony: 1 2 3 4
Magdalena
Psycholog, dyplomowany trener psychospołeczny, coach. Prowadzi warsztaty, bloga z poradami psychologicznymi dla rodziców oraz tworzy oryginalne, uwielbiane przez dzieci spódniczki tutu .
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Wyraź swoje zdanieFacebook