Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
Brak komentarzy

Dermokosmetyki czyli pielęgnacja dla wymagających - Strona 2 z 4

Strony: 1 2 3 4

dermokosmetyki

Co wyróżnia dermokosmetyki od kosmetyków drogeryjnych? Przede wszystkim to, że zanim trafią na apteczne półki poddawane są rygorystycznym testom, m.in. dermatologicznym czy okulistycznym. Potwierdzeniem tego są atesty i pozytywne opinie wydawane przez instytucje medyczne. Poza tym badanymi w większości są osoby ze skórą szczególnie wrażliwą i bardzo wymagającą. Ponieważ dermokosmetyki posiadają wysokie stężenia składników aktywnych, stosowane są często jako zastępcza kuracja lecznicza na różne dolegliwości skórne. Zdarza się jednak, że to nie wystarcza, wtedy stosowane są łącznie ze środkami farmakologicznym, takie zaś połączenie podnosi skuteczność samego leczenia.

Dawniej apteczne kosmetyki kojarzone były z kosmetykami dedykowanymi tylko skórze wrażliwej. Dziś to pojęcie bardzo ewaluowało. Selektywnie dobrane składniki, aktywne w wysokich stężeniach zarówno zapachowe, jak i bezzapachowe formuły o bardzo wysokim progu tolerancji sprawiają, że każda z nas znajdzie kosmetyk dla siebie. Niezależnie czy jest to skóra trądzikowa, odwodniona czy ze zmarszczkami mimicznymi, grawitacyjnymi czy strukturalnym. Obecnie apteczne półki kuszą różnorodnością firm, składów, a coraz częściej i designem opakowania.

Strony: 1 2 3 4
Monika Gomółka
Dermokonsultantka. Od siedmiu lat pracuje w aptekach w dziale Uroda. Ekspert w profesjonalnej analizie cery i doborze odpowiedniej pielęgnacji. Posiada wiedzę teoretyczną popartą szkoleniami z marek dermokosmetycznych dostępnych na polskim rynku oraz wieloletnie doświadczenie i zamiłowanie do upiększania kobiet. Znawca literatury, wielokrotnie nagradzana w konkursach prozatorskich i poetyckich. Pasjonatka gór, chilloutu i podróży.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Wyraź swoje zdanieFacebook