Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
Brak komentarzy

Angielski dla dzieci. Czy uczyć maluszki języków obcych? - Strona 2 z 4

Strony: 1 2 3 4

angielski dla dzieci

W czasie studiowania głównego kierunku ukończyłam też studia licencjackie z filologii angielskiej. Z tego, co jeszcze pamiętam z wykładów z językoznawstwa, jest niewymownie dużo plusów rozpoczęcia nauki języka obcego przed ukończeniem 6 roku życia. Narządy mowy są wtedy tak elastyczne, jak już nigdy potem. Możemy nie zdawać sobie sprawy z gramatyki, ortografii, czy stylistyki, ale jesteśmy w stanie całkowicie opanować obcy akcent i wymowę, co oczywiście zaprocentuje w przyszłości.

Nie byłabym tego aż taka pewna, gdybym nie miała w domu żywego dowodu w postaci mojego synka. Był wniebowzięty, gdy w żłobku słyszał te same angielskie piosenki, które już znał z zabaw domowych. Podobnie jak wielu kilkulatków, uwielbia śpiewać przy każdej nadarzającej się okazji. Byłam zaskoczona i z niedowierzaniem słuchałam, jak bawiąc się, podśpiewuje sobie po angielsku. Oczywiście, zajęcia w żłobku przygotowywane są przez osobę z doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego maluszków. Wszystko opiera się na zabawie i dobrym humorze. I jak widać, a raczej słychać, przynosi efekty.

Strony: 1 2 3 4
Iza Rosik-Żemigała
Socjolog i obserwatorka świata, która dobrze czuje się we własnej skórze. Żona swojego męża i mama trzyletniego Staśka - energii w czystej postaci.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Wyraź swoje zdanieFacebook