Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Rigth now get from bookmakers
Brak komentarzy

Angielski dla dzieci. Czy uczyć maluszki języków obcych?

Strony: 1 2 3 4

angielski dla dzieci

Każdy wiek ma swoje prawa, obowiązki i przywileje. Dzieci, zwłaszcza te w wieku żłobkowym i przedszkolnym, powinny, przede wszystkim, się bawić. Jestem przeciwniczką organizowania dzieciom zbyt wielu różnych zajęć dodatkowych i rozciągania grafiku od rana do wieczora. Nie ma to nic wspólnego ze szczerym i radosnym odkrywaniem i pielęgnowaniem w sobie pasji, czy zdobywaniem nowych umiejętności, a często nawet powoduje negatywne konsekwencje dla psychiki młodego człowieczka.

A co jeśli wprowadzamy naukę dodatkowych umiejętności metodycznie, szanując przy tym indywidualny rozwój naszej pociechy? Chciałabym skupić się na nauce języków obcych. Czy dwu- i trzylatki korzystają na tym czy tracą?

Weźmy pod lupę język angielski dla dzieci, jako ten najbardziej popularny i wciąż potrzebny w dorosłym życiu. Ja swojego synka oswajałam z angielskim praktycznie od urodzenia. Nigdy nie przepadałam za piosenkami i kołysankami dla najmłodszych w języku polskim, dlatego też wybór anglojęzycznego repertuaru był dla mnie naturalny. Po prostu, piosenki i rymowanki po angielsku „bardziej” brzmią niż te, które wszyscy znamy z dzieciństwa. Z drugiej jednak strony, decyzja o wprowadzeniu języka obcego do codziennych zabaw nie była nieświadoma i powodowana jedynie subiektywnymi upodobaniami.

Strony: 1 2 3 4
Iza Rosik-Żemigała
Socjolog i obserwatorka świata, która dobrze czuje się we własnej skórze. Żona swojego męża i mama trzyletniego Staśka - energii w czystej postaci.
(this.href); return false;" title="Pin This" class="pinterest tooltip-top">Pin This

Wyraź swoje zdanieFacebook